جاذبه های قشم

جاذبه های قشم

جزیره قشم یکی از جزایر استان هرمزگان است که به‌عنوان بزرگترین جزیره ایران و خلیج‌فارس نیز می باشد ، این جزیره در تنگه هرمز قرار دارد. وجود جنگل‌های حرا، مرجان‌ها و لاکپشت‌ها جذابیت طیبعی این جزیره را دو چندان کرده است. از دیگر جاذبه‌های طبیعی قشم می‌توان به جزیره هنگام، جزایر ناز، دره ستارگان،کورکوراکوه، بام قشم، دره تندیس، چاهکوه، غار نمکدان و دولاب اشاره کرد. از جاذبه های تاریخی این جزیره نیز می‌توان به لافت، چاه‌های طلا، مسجد جامع قشم، سد پی‌پشت، اسکله باسعیدو، کارگاه لنج‌سازی و قلعه پرتغالی‌ها اشاره کرد. راه رسیدن به قشم از دو مسیر می باشد.  الف ) مسیر بندرعباس به قشم ( اسکله ی  مسافربری شهید حقانی ) که به صورت حضوری بلیط در داخل اسکله تهیه می نمایید. ب) مسیر بندر پل به بندر لافت جزیره ی قشم ، سپس طی مسافت تقریبی ۷۰ کیلومتر در داخل جزیره برای رسیدن به شهر قشم .ازاین بندر می توان خوردو را با کشتی های لندینگ کرافت حمل نموده و با ماشین شخصی به جزیره مسافرت نمود و هیچ محدودیتی برای نوع خودرو وجود ندارد و حرکتها معمولا ۲۴ ساعته  است قطع نمی شود.بندر پل در ۱۰ کیلومتری شرق بندرخمیر و تقریبا ۶۰ کیلومتری غرب بندرعباس واقع است و  جاده ی بندرعباس به بندرلنگه قابل دسترسی است.مسافرانی که از از سمت بندرلنگه به بندرعباس در حرکت هستند می توانند ابتدا بندرپل را بازدید نمایند.واضح است با توجه به شرجی بودن هوا در این منطقه بهترین فصب سفر زمستان و نوروز می باشد .

جاذبه های طبیعی قشم
 *** جزیره هنگام :

جزیره هنگام

جزیره هنگام یکی از دیدنی ترین جزایر خلیج فارس بوده و در ایام خاصی از سال میزبان دلفین های زیبا و تماشایی می شود. پیش از رفتن به این جزیره، قایق سواری و تماشای دلفین ها و ماهی های رنگارنگ، از تفریحات محبوب گشت های جزیره هنگام به شمار می رود. جزیره هنگام ساحل زیبا و رویایی دارد که شن های آن مانند نقره می درخشند به همین دلیل ساحل را با نام ساحل نقره ای هنگام می شناسند

 

*** جزیره هرمز :

جزیره هرمز

اگر به قشم سفر می کنید یک روز از سفر خود را به بازدید از جزیره زیبا و دیدنی هرمز اختصاص دهید. جاذبه های طبیعی و زیبایی های رنگارنگ این جزیره به قدری زیاد است که به سختی از آن دل خواهید کند. هرمز با فاصله یک ساعت از قشم قرار گرفته و دارای جاذبه های بی نظیر و منحصر به فردی از جمله دره مجسمه ها، تپه های رنگین کمان و ساحل سرخ است.

*** جزایر ناز :

یکی از زیبایی‌های جزیره قشم است که در نزدیکی سواحل شرقی قرار گرفته و از ساحل حدود یک کیلومتر فاصله دارد در زمان جزر با پس روی کامل آب دریا برای مدت کوتاهی باریکه‌ای از خشکی جزیره را به ساحل قشم وصل می‌کند این جزایر وقت غروب منظره‌ای دیدنی دارند.

جاهای دیدنی قشم

*** دره ستارگان :

جاذبه های گردشگری قشم دره ستارگان

آب و باد، خاک و سنگ را در بخشی از جزیره فرسایش داده و دره‌ای شگفت‌انگیز و زیبا خلق کرده است، این دره به دره ستارگان شهرت دارد. دره ستارگان در ۱۵ کیلومتری شهر قشم در جاده کناره جنوبی جزیره و روستای برکه خلف قرار دارد. این جاذبه طبیعی در حدود پنج کیلومتری ساحل جنوبی جزیره‌ قشم قرار دارد.

برچسب‌ها:,

ارسال نظر

sdfsdf “جاذبه های قشم”

1 × سه =